Szafy

Jest taki jeden mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym domu czy mieszkaniu. To w nim chowamy ubrania, a nierzadko także i inne przedmioty, których nie chcemy trzymać na widoku. Kupno szafy powinno być jednak przemyślane, bowiem jest to inwestycja na lata. Na jaki model się zdecydować – przesuwny, uchylny, z lustrem czy bez niego? Wiemy, że wybór odpowiedniego systemu może sprawiać trudności, dlatego spieszymy z kilkoma poradami.

Szafy przesuwne

Systemy przesuwne sprawdzają się idealnie w małych mieszkaniach. Dlaczego? Bo zapewniają dużo przestrzeni do przechowywania, a przy tym nie zajmują zbyt wiele potrzebnego miejsca. Z uwagi na swój sposób otwierania pasują do wąskich i niewielkich pomieszczeń - drzwi uchylne mogłyby uniemożliwić w takich wnętrzach korzystanie z mebla oraz przeszkadzałyby w swobodnym poruszaniu się domowników. Systemy z frontami przesuwanymi mogą stać zarówno w sypialni, jak i przedpokoju. W naszej ofercie znajdują się meble o różnych kolorach oraz rodzajach wykończeń. Ciekawostką jest to, że można do nich dobrać szuflady oraz oświetlenie LED.

Szafy przesuwne z lustrem

Tego typu meble przesuwne są wprost stworzone do pokojów o niewielkim metrażu, bowiem lustro zamontowane na drzwiach optycznie powiększa pomieszczenie. Ustawione naprzeciw okna doświetlą wnętrze. Ale to nie jedyna zaleta tych systemów. Lustro, i to o sporej powierzchni, to dodatkowa przestrzeń do przeglądania się. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że bez problemu można obejrzeć całą sylwetkę. W naszej firmie dostępne są szafy z lustrami na jednym skrzydle, jak i na całej powierzchni mebla. Również do nich można dobrać oświetlenie LED.

Szafy uchylne

Tradycyjne fronty uchylne to rozwiązanie, które od wielu lat funkcjonuje w domach i mieszkaniach. Sprawdzają się szczególnie przy wąskiej zabudowie, gdyż nie wymagają montażu prowadnic, które jednak zabierają trochę miejsca. Zaletą systemów uchylnych jest to, że mają możliwość jednoczesnego otwarcia pojedynczych skrzydeł, przez co korzystanie z mebla jest bardziej komfortowe. W meblify proponujemy wyjątkowe modele o dużej pojemności (do 10% większa ładowność), jedyne takie na rynku. Asortyment tworzą klasyczne meble dwu- i trzydrzwiowe, jak i nowoczesne garderoby. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!