Materace

Sen jest bardzo ważną częścią naszego życia. Aby wypoczynek był jak najbardziej komfortowy, potrzebny jest odpowiedni, dopasowany do naszych potrzeb materac. W asortymencie meblify można znaleźć modele bonellowe, kieszeniowe o rozmiarach 140x200, 160x200 oraz 180x200 cm, a także różne nakładki. Na który z nich się zdecydować?

Materace bonellowe

Wypełnione są sprężynami o kształcie klepsydry, które połączono ze sobą sztywnym drutem, przez co podłoże bonellowe charakteryzuje się dużą trwałością. Mają elastyczność punktową. Na modelach bonellowych najlepiej wyśpią się osoby o sporej wadze, bowiem im większy nacisk, tym większa siła wypierania. Raczej nie są przeznaczone dla par, gdyż każdy ruch partnera będzie odczuwalny przez śpiącego obok. Bardzo często po produkty ze sprężynami bonellowymi sięgają właściciele obiektów noclegowych. By zwiększyć komfort wypoczynku - są to podłoża raczej twarde - można zastosować nakładki.

Materace kieszeniowe

Składają się ze sprężyn pochowanych w oddzielnych woreczkach zwanych kieszeniami. Każda z nich pracuje oddzielnie, mają więc dużą elastyczność punktową. Co to oznacza? Powierzchnia ugina się wyłącznie w tym miejscu, gdzie wywołany jest nacisk. Modele kieszeniowe są zatem idealnym rozwiązaniem dla par, bowiem ruchy ciała partnera nie są przenoszone, nie zakłócają tym samym wypoczynku. Ich zaletą jest również to, że zapewniają dobre podparcie kręgosłupa na całej jego długości, przez co możliwe jest zajęcie ergonomicznej pozycji. Podłoża kieszeniowe, jakie oferujemy, są dostępne w cenie producenta.

Nakładki na materac

Toppery to cienkie nakładki, które możesz położyć na materacu po to, aby zwiększyć komfort snu. Sprawiają, że ich nawierzchnia jest bardziej twarda lub wręcz przeciwnie, bardziej miękka. Nakładki wyrównają też ewentualne nierówności, które mogły się pojawić w podłożu na skutek długotrwałej eksploatacji. Toppery przedłużają też jego żywotność. W meblify są dostępne w rozmiarze 140x200, 160x200 oraz 180x200 cm. Wykonano je z pianek o zwiększonej gęstości, mają elastyczne gumki zapobiegają zsuwaniu się z łóżka. Kup je i ciesz się komfortowym wypoczynkiem już teraz!